czekoladownik na Merci, W kolorach lata – czekoladownik na Merci

Witam Cię przy okazji mojej kolejnej inspiracji i bardzo się cieszę, że tu jesteś. Tym razem postanowiłam pobawić się trochę w robienie kwiatków z foamiranu. Stwierdziłam również, że zmierzę się z soczystymi, intensywnymi kolorami, do których zwykle podchodzę jak do jeża 🙂 Nie taki jednak ten jeż straszny. Myślę, że poszło mi całkiem nieźle. Czekoladownik na Merci ma wymiary 16 x 20 cm, ale robi się go bardzo szybko. Zobacz sama!

czekoladownik na Merci, W kolorach lata – czekoladownik na Merci

Czekoladownik, który wykonałam na gotowej bazie mieści standardowe opakowanie Merci. Takie pudełko to zawsze świetny pomysł na opakowanie dla prezentu prezentu gotówkowego 🙂

Moje pudełeczko okleiłam papierami Lemon Craft z kolekcji Fresh Summer. Papier, który jest rozdarty – wierzchnia warstwa – dodatkowo potuszowałam na brzegach. Jeszcze nie wiem, komu i z jakiej okazji wręczę Merci, więc umieściłam uniwersalny napis “Dla Ciebie…”. Listki wycięłam z arkusza Blossom Blue z firmy Scrap and Me.

czekoladownik na Merci, W kolorach lata – czekoladownik na Merci

czekoladownik na Merci, W kolorach lata – czekoladownik na Merci

Kwiaty wykonałam z płatków wyciętych z foamiranu, w kolorze cytrynowym. Każdy płatek pocieniowałam suchymi pastelami. Po uformowaniu płatków dodatkowo zrobiłam na nich malutkie kropeczki. Tutaj świetnie sprawdził się najzwyklejszy pisak do płyt CD z cienką końcówką, ale możesz wykorzystać zwykły kreślarski cienkopis. Pomyślałam też, że do kropeczek będą pasowały czarne pręciki i się nie myliłam 🙂

Płatki możesz wyciąć specjalnie do tego dedykowanym wykrojnikiem albo po prostu narysować sobie kształt w trzech rozmiarach i ciąć według niego.

Sposobów na barwienie foamiranu jest wiele. Można je tuszować, kolorować kredkami Bambino lub pastelami olejnymi za pomocą mokrej chusteczki. Ja uwielbiam najbardziej brudzący sposób – czyli malowanie pastelami suchymi. Jest to metoda pozwalająca szybko pokolorować dużą ilość płatków. O narzędziach i akcesoriach do tworzenia kwiatów wspominała Patrycja w jednym ze swoich wpisów.

Z tak przygotowanych kwiatów stworzyłam kompozycję na moim czekoladowniku. Gdzieniegdzie nakleiłam skrzące, emaliowane kropeczki. Na listkach użyłam Glossy accent. Myślę, że te elementy dodatkowo ożywiły moją pracę.

Czekoladownika nie ozdabiałam w środku, ale można również to zrobić. Luzem włożona karteczka z życzeniami, oklejona papierem scrapowym z okładki również będzie fajnym elementem uzupełniającym. Pamiętaj również, że najczęściej czekolada to po prostu dodatek do prezentu pieniężnego. Dlatego też warto pomyśleć o dorobieniu kieszonki na banknoty.

czekoladownik na Merci, W kolorach lata – czekoladownik na Merci

Foamiran daje nam niekończenie wiele możliwości w tworzeniu kwiatów do naszych prac. Jeśli jeszcze ich nie wykonywałaś, zapraszam Cię do wpisów znajdujących się na naszym blogu. Nasze crafterki pokazują, jak wiele możliwości daje foamiran, a także jak używać go krok po kroku.

Mam nadzieję, że moja orzeźwiająca, letnia propozycja przypadła Ci do gustu. Koniecznie daj znać w komentarzach, jak Ci się podoba 🙂

 

Pozdrawiam,

Domi

1 komentarz

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.