Witam Cię przy okazji mojej kolejnej inspiracji i bardzo się cieszę, że tu jesteś. Tym razem postanowiłam pobawić się trochę w robienie kwiatków z foamiranu. Stwierdziłam również, że zmierzę się z soczystymi, intensywnymi kolorami, do których zwykle podchodzę jak do jeża 🙂 Nie taki jednak ten jeż straszny. Myślę, że poszło mi całkiem nieźle. Czekoladownik na Merci ma wymiary 16 x 20 cm, ale robi się go bardzo szybko. Zobacz sama!

czekoladownik merci zielony

Czekoladownik, który wykonałam na gotowej bazie mieści standardowe opakowanie Merci. Takie pudełko to zawsze świetny pomysł na opakowanie dla prezentu prezentu gotówkowego 🙂

Moje pudełeczko okleiłam papierami Lemon Craft z kolekcji Fresh Summer. Papier, który jest rozdarty – wierzchnia warstwa – dodatkowo potuszowałam na brzegach. Jeszcze nie wiem, komu i z jakiej okazji wręczę Merci, więc umieściłam uniwersalny napis “Dla Ciebie…”. Listki wycięłam z arkusza Blossom Blue z firmy Scrap and Me.

kwiaty foamiranowe

kwiatki żółto zielone

Kwiaty wykonałam z płatków wyciętych z foamiranu, w kolorze cytrynowym. Każdy płatek pocieniowałam suchymi pastelami. Po uformowaniu płatków dodatkowo zrobiłam na nich malutkie kropeczki. Tutaj świetnie sprawdził się najzwyklejszy pisak do płyt CD z cienką końcówką, ale możesz wykorzystać zwykły kreślarski cienkopis. Pomyślałam też, że do kropeczek będą pasowały czarne pręciki i się nie myliłam 🙂

Płatki możesz wyciąć specjalnie do tego dedykowanym wykrojnikiem albo po prostu narysować sobie kształt w trzech rozmiarach i ciąć według niego.

Sposobów na barwienie foamiranu jest wiele. Można je tuszować, kolorować kredkami Bambino lub pastelami olejnymi za pomocą mokrej chusteczki. Ja uwielbiam najbardziej brudzący sposób – czyli malowanie pastelami suchymi. Jest to metoda pozwalająca szybko pokolorować dużą ilość płatków. O narzędziach i akcesoriach do tworzenia kwiatów wspominała Patrycja w jednym ze swoich wpisów.

Z tak przygotowanych kwiatów stworzyłam kompozycję na moim czekoladowniku. Gdzieniegdzie nakleiłam skrzące, emaliowane kropeczki. Na listkach użyłam Glossy accent. Myślę, że te elementy dodatkowo ożywiły moją pracę.

Czekoladownika nie ozdabiałam w środku, ale można również to zrobić. Luzem włożona karteczka z życzeniami, oklejona papierem scrapowym z okładki również będzie fajnym elementem uzupełniającym. Pamiętaj również, że najczęściej czekolada to po prostu dodatek do prezentu pieniężnego. Dlatego też warto pomyśleć o dorobieniu kieszonki na banknoty.

czarne pręciki

Foamiran daje nam niekończenie wiele możliwości w tworzeniu kwiatów do naszych prac. Jeśli jeszcze ich nie wykonywałaś, zapraszam Cię do wpisów znajdujących się na naszym blogu. Nasze crafterki pokazują, jak wiele możliwości daje foamiran, a także jak używać go krok po kroku.

Mam nadzieję, że moja orzeźwiająca, letnia propozycja przypadła Ci do gustu. Koniecznie daj znać w komentarzach, jak Ci się podoba 🙂

 

Pozdrawiam,

Domi

Jeden komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.