Wianek na drzwi to moja inspiracja do grudniowego wyzwania. Biały puch zagościł na mojej dekoracji pod postacią sztucznego śniegu oraz kwiatów bawełny. Zobacz, jak powstawał krok po kroku. Ta delikatna kompozycja na pewno ozdobi mój ustrojony świątecznie dom.

Wianek na drzwi

Baza mojej dekoracji to wiklinowy wieniec o średnicy 23 cm. Ponieważ naturalny kolor był kremowy, postanowiłam przy pomocy pędzelka, przetrzeć go białym gesso. Szeroki pędzel pozwolił na szybkie rozprowadzenie podkładu. Gesso schnie niemal natychmiast, więc od razu przystąpiłam do dalszej pracy.

Wianek na drzwi

Kiedy gesso wyschło, na 1/3 wianka, tam, gdzie miały znajdować się kwiaty, rozprowadziłam gel medium. Następnie posypałam dość grubą warstwą sztucznego śniegu i zostawiłam do wyschnięcia.

Wianek na drzwi

Wianek na drzwi

W kompozycjach kwiatowych używam często listków wycinanych z arkuszy. Tym razem wybrałam liście z Craft o”clock. Wygniotłam je dłutkiem kulkowym na macie, aby nadać im nieco przestrzenności.

Wianek na drzwi

Roboczo rozłożyłam gałązki na wianku, na środku kompozycji przykleiłam pierwszy, duży kwiat bawełny. Tutorial na kwiaty bawełny prezentowałam na blogu Kreatywnym kilka tygodni temu. Kleiłam klejem na gorąco. Następnie względem pierwszego kwiatu, układałam kompozycję dookoła. Do wianka użyłam również moich ręcznie robionych poinsecji, na które tutorial prezentowałam w ostatnim wpisie [link].

Kompozycję postanowiłam wzbogacić naturalnymi dodatkami, czyli szyszkami olchowymi, które zebrałam na spacerze. O szyszkach pisała Aga [link] w swoim cyklu o naturalnych dodatkach.
Wianek na drzwi

Wianek na drzwi

Na samym końcu znów użyłam gesso i delikatnie poprzecierałam szyszki przy pomocy pędzelka. Nałożyłam również gdzieniegdzie gel medium i posypałam szklanymi mikrokulkami. Potem przewlekłam sznurek, aby móc wianek zawiesić w jakimś reprezentatywnym miejscu :).

Taka prosta kompozycja zyskuje na wartości dzięki ręcznie robionym kwiatom. A jaka to satysfakcja, że zrobiłam coś sama! Wianek cały błyszczy i migocze, bo pełno na nim brokatu i szklanych mikrokulek :).

I już! Wianek na drzwi i inspiracja w jednym gotowa! Mam nadzieję, że zainspirowałam Cię do stworzenia własnej dekoracji domowej albo pracy na nasze wyzwanie [link], do którego serdecznie Cię zapraszam. A jeśli wzięłaś już udział, trzymam kciuki i życzę Ci powodzenia :).

Wianek na drzwi

Pozdrawiam,
Domi

Jeden komentarz

  1. Super to wygląda, chyba zrobie taka dekoracje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.