Czas wakacji i urlopów sprzyja  organizowaniu letnich przyjęć w  plenerze i nad wodą, które aż się proszą o oprawę w stylu żeglarsko-marynistycznym. Niezależnie od tego czy planujesz niewielką imprezę rodzinną , spotkanie w gronie przyjaciół czy ceremonię ślubną warto pokusić się o odpowiednie akcenty. Żeglarskie tematyczne przyjęcie to nie tylko zaproszenia, winietki, menu, ale również ramki na pamiątkową fotografię lub zakładki jako podziękowanie dla gości. I oczywiście kartki okolicznościowe stosownie do okazji.

Bardzo często nadmorskie lokale gastronomiczne lub te, umiejscowione nad wodami jezior mają wystrój w klimatach marynistycznych oraz dekorację stołów w kolorystyce żeglarskiej czyli granat-czerwień-biel. Dlatego bezpiecznie możesz przygotować samodzielnie tzw. galanterię papierową w tej właśnie palecie kolorystycznej.

Przydatne materiały i narzędzia

Zaproszenia

Już wyglądem i kolorystyką zaproszenia sugerujesz, że “coś jest na rzeczy”. Może to będzie tematyczne party , a może jubileuszowy obiad w lokalu z widokiem na jezioro i żaglówki? Niekoniecznie adresatem wydarzenia musi być marynarz lub zapalony żeglarz…

żeglarskie przyjęcie tematyczne, zaproszenia

Winietki

Zawsze polecam i zachęcam do przygotowania winietek, ponieważ stosunkowo łatwo możesz je wykonać samodzielnie. Atrakcyjnie wyglądają na stole, a poza tym, coraz częściej są nie tylko miłym akcentem, ale również fajną pamiątką . Można je kolekcjonować lub umieścić w albumie scrapbookingowym obok zdjęć z imprezy.

ahoj, marynarskie party, winietki,żeglarskie przyjęcie tematyczne

Karty menu

Możesz wykonać w formie przestrzennej kartki typu schodkowego (step card), dzięki temu będą wygodne do ustawienia na stole. Musisz pamiętać o ozdobieniu również tylnej części karty, aby goście po drugiej stronie stołu nie widzieli białej, pustej strony.

żeglarskie przyjęcie tematyczne
żeglarskie przyjęcie tematyczne

Karty okolicznościowe

Jeżeli nie masz w planach całego przyjęcia marynistycznego, to chociaż pomyśl, czy nie warto przygotować tematycznej karty okolicznościowej. Takie karty pasują na różne okazje dla wszystkich pasjonatów żeglarstwa, dla marynarzy, jako dodatek do prezentów “marynistycznych” np. książek, puzzli, dekoracyjnych przedmiotów do wystroju wnętrz albo t-shirtów z odpowiednią grafiką.  I oczywiście również z okazji ślubu i tematycznego wesela.
Niebawem Dzień Ojca, więc zapewne nie jeden tata byłby mile zaskoczony taką męsko-żeglarską kartką.
Na naszym blogu trwa  wyzwanie “Męski świat”. 
Może jeszcze zdążysz wykonać i zgłosić swoją pracę?

Ramki

Kolejna propozycja w żeglarskich klimatach to ramki na fotografię. Na prezent dla jubilatów albo na pamiątkę z uroczystości .Możesz ozdobić jedynie brzegi zostawiając dużo miejsca na zdjęcie, ale możesz też stworzyć coś ala scrap  dekorując również środek.

Zakładki

Na zakończenie drobiazg – zakładka jako  dodatek do prezentu (zwłaszcza książkowego, może dla Taty?). A może  jako podziękowania dla gości, co staje się coraz bardziej popularnym zwyczajem. Dziękujemy za przybycie już nie tylko z okazji ślubu i wesela.

Czujesz się zainspirowana? Spróbujesz przygotować żeglarskie  przyjęcie tematyczne? A może już to zrobiłaś i zechcesz podzielić się z nami swoją realizacją? Być może to Ty zainspirujesz kolejne osoby? I nie zapomnij o “męskim wyzwaniu” na naszym blogu!

Jeden komentarz

  1. Fajne. I wydaje się być takie proste w wykonaniu 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.