Ze względu na fakt, że idzie zima postanowiłam wykonać zimowy album z shaker boxem, który pomoże mi zachować wspomnienia wspólnych chwil naszej rodziny. Scrapbooking to zachowywanie wspomnień właśnie w postaci oprawiania, czy też ozdabiania zdjęć. Być może już zauważyłaś, że moim drugim wpisem w miesiącu przeważnie jest album. Tak będzie i tym razem.

Album wykonałam na bazie albumowej od eco-scrapbooking. Bardzo lubię ich bazy a album z przeszyciami zachwycił mnie po raz kolejny. Do zdobienia użyłam papierów firmy Craft’o’Clock oraz arkusza z elementami do wycinania. Jednak Ty możesz użyć zupełnie innych papierów że świątecznej kolekcji, np. Mintay

Do ozdobienia okładki użyłam shakera do którego nasypałam mikrokulek oraz tzw. tłuczonego szkła wszystko wymieszałam i zamknęłam szybką sklejając latarenkę.

Oczywiście mój zimowy album nie mógł obyć się bez mat w środku. Wykonałam je w formie pocztówek i idealnie pasują do kieszonek, a mój zimowy album z shaker box jest dzięki temu dopełniony.

Niewątpliwie w moim zimowym albumie musiały również znaleźć swoje miejsce tagi – wycięłam je z arkuszy. Album bez nich byłby dla mnie pusty. Uwielbiam miejsca gdzie mogę coś zapisać. Po długim czasie możemy nie pamiętać gdzie zrobiliśmy to zdjęcie, a tagi z zapiskiem nam o tym przypominają.

Kieszonki w moim zimowym albumie wykonałam z kopert oraz pasków by nie zmarnować odpadów z papierów, które pocięłam do wykonania albumu. Z tekturek również wykonałam kieszonki 🙂

Podczas gdy papier w pospolite wzory ozdabiam dość mocno np kopertami czy schowkami, to nie mogłam zakleić papieru z jelonkami. Był tak uroczy, że zostawiłam go w takiej formie jakiej był pierwotnie.

Ponieważ zupełnie nie przemawiają do mnie pofalowane kartki papieru, to prawie wcale nie używam kleju magic. Czy to album na gotowej bazie czy też od postaw, to zawsze do zdobienia i oprawy używam taśmę typu pet. Taśma jest na tyle mocna, że nie pozwala albumowi się rozkleić a dodatkowo nie marszczy papieru.

Album moim zdaniem ciekawiej wygląda kiedy są napisy. Dodają one mu uroku oraz uzupełniają pracę. Ja w moim albumie wykorzystałam napisy pasujące do kolekcji papierów.

Mam nadzieję że mój zimowy album z shaker boxem zainspirował Cie do wykonania własnego. Jeśli mój wpis Ci się spodobał będę wdzięczna za pozostawienie po sobie znaku w postaci komentarza pod postem.

Serdecznie Cię pozdrawiam DT Pati

5 komentarzy

  1. Rewelacyjny album.Ma mnóstwo myków,które lubię,a tagi kocham! Zabieram się za grudniownik,może trochę podobny? mam pytanie,czym przykleiłaś szybkę w latarence? Nie chcę,żeby mi się te skarby rozsypały 😉

  2. Przykleilam na klej vikolowy, którego używam w zastępstwie za np magic . Dziękuję bardzo i cieszę się ,że Ci się podoba. Oczywiście rób podobny jak najbardziej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.