Witaj!

Dziś zapraszam Cię na krótką przygodę z mediami. Moja dekoracja do pokoju dziecięcego powstała na bazie Woodouts w kształcie balonu. Możesz stworzyć podobną pracę, wykorzystując nieco inny zestaw dodatków, aby wykorzystać ją do ozdobienia kuchni czy pokoju dziennego.

Dekoracja do pokoju dzieciecego

Dekoracja do pokoju dziecięcego powstawała wieloetapowo. Na początek pomalowałam “plecki” bazy oraz jej krawędzie farbą akrylową. Gdy farba wyschła, front okleiłam papierem. Użyłam różnych ścinków w monochromatycznej kolorystyce. Ze wszystkich wycięłam jednakowe kwadraty, które przykleiłam na kartonie. Następnie odrysowałam na tym kartonie kształt balonu, wycięłam to i nakleiłam na bazę.
Zauważ, że w ten sposób możesz wykorzystać zalegające Ci w szufladach ścinki – dasz radę zrobić coś nawet z bardzo małymi kawałkami papieru.

Bazy drewniane Woodouts świetnie sprawdzają się w połączeniu z różnego rodzaju mediami, toteż postanowiłam trochę z nimi “zaszaleć”. Na początek nałożyłam na bazę trochę białego gesso. Użyłam szablonu, starając się, aby preparat pokrył tło niezbyt równomiernie. Następnie posypałam wysuszone gesso farbą akwarelową w proszku w odcieniu “indigo violet”. Po spryskaniu jej wodą, utworzyły się fajne plamy i zacieki.

Akwarela w proszku utworzyła ciekawe plamy i zacieki.

Następnie po wysuszeniu bazy przykleiłam elementy kompozycji. Wykorzystałam kwiaty o różnej wielkości, odciski z masy papierowej w kształcie dziecięcych ubranek, trochę sizalu i gazę. Elementy kompozycji pokolorowałam akwarelami, aby ujednolicić ich kolorystykę. Praca przebiegała z użyciem dużej ilości wody, więc nagrzewnica okazała się wręcz niezbędna.

Elementy kompozycji pokolorowałam akwarelami.

Dekoracja do pokoju dziecięcego została wykończona przy użyciu kulek 3D marki Pentart. Zostały one przyklejone za pomocą Gel Medium, które po wyschnięciu staje się zupełnie niewidoczne.

Kulki 3D to świetne uzupełnienie kompozycji.

Gel Medium po wyschnięciu staje się transparentne.

Aby dekoracja do pokoju dziecięcego nabrała lekkości, pochlapałam całość białą farbą akrylową. Takie drobne kropelki rozmywają ostre kontury pracy.

Dekoracja do pokoju dziecięcego

Rozpryski białej farby nadają pracy lekkości.

Dekoracja do pokoju dzieciecego

Dekoracja do pokoju dzieciecego

Mam nadzieję, że moja praca zainspiruje Cię do sięgnięcia po bazy drewniane Woodouts i twórczych eksperymentów z mediami. A czy mój sposób wykorzystania ścinków przypadł Ci do gustu? Jeśli tak, to podpowiadam, że w tym miesiącu tematem wyzwania na naszym blogu są Figury geometryczne w rękodziele – koniecznie zgłoś na nie swoją pracę!
Pozdrawiam serdecznie

Dekoracja do pokoju dzieciecego

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.