Tradycyjnie w grudniu przygotowujemy się do świąt Bożego Narodzenia tych własnych, domowych, rodzinnych. Ale również grudzień to czas na coraz bardziej popularne  świąteczne przyjęcie.  Uczestniczymy bardzo często w spotkaniach około-świątecznych z przyjaciółmi, w szkołach, w miejscu pracy, w domach kultury itp. Warto im również nadać odpowiednią oprawę i uroczysty charakter.

I na taką  właśnie okazję proponuję aranżację stołu świątecznego z motywem przewodnim białych kropek na czerwonym tle oraz własnoręcznie wykonanymi elementami dekoracji w postaci:
– ozdobionych świec,
– poduszkowych pudełeczek na słodkości (pillow boxes),
– świątecznych kartek z życzeniami.
Trochę zimowo, trochę świątecznie, ale na pewno z pasją i radością tworzenia. A przecież o to chodzi w DIY, aby cieszyć się przygotowując samodzielnie np. dekoracje. Oczywiście można byłoby jeszcze dodać choćby winietki z imionami lub obrączki na serwetki.
grudzień, świąteczne przyjęcie
grudzień, świąteczne przyjęcie
Głównym elementem dekoracji jest zestaw zwykłych świec  blokowych w kolorze czerwonym.
Możesz je ozdobić na wiele sposobów od naklejenia diamencików lub zawiązania wstążeczki począwszy aż do technik decoupage. Ja uwielbiam wycinanki – scrapki z wykrojników i dziurkaczy , więc takie są moje  ozdoby.
grudzień, świąteczne przyjęcie
Możesz wykonać bardzo podobną dekorację przy pomocy śnieżynek z wykrojników , takich domków  i zaprzęgu  Mikołaja. Wykorzystałam ponadto pasmanteryjną taśmę z pomponami i kryształki, a wszystko przykleiłam uniwersalnym klejem hobbystycznym.
Świąteczne przyjęcie to również okazja, by  uczestników spotkania obdarować niewielkim upominkiem. Można przygotować mini paczuszki z jakimś drobiazgiem lub słodyczami. Tutaj znajdziesz wykrojniki na różne formy pudełeczek.
grudzień, świąteczne przyjęcie
A na zakończenie warto wręczyć przygotowane samodzielnie kartki świąteczne. W podobnym stylu, na pamiątkę spotkania, z najlepszymi życzeniami i własną pasją i radością tworzenia.
I tym grudniowo-świątecznym akcentem kończę moją  roczną współpracę i przygodę twórczą na Blogu Kreatywnym. Dziękuję pozostałym redaktorkom i osobom z DT za fajną atmosferę w naszej grupie i mega interesujące i inspirujące teksty. Ale przede wszystkim dziękuję oczywiście Kamili za to, że mnie wybrała dodając wiary w siebie i w wartość mojej twórczości radosnej. Dobrze się tu czułam i chętnie będę wracać jako czytelnik.
Życzę wszystkim radości grudniowego oczekiwania, również na świątecznych przyjęciach:)  A samych świąt pełnych magii, na którą czekamy przecież tak naprawdę cały rok…

Jeżeli już przygotowywałaś świąteczne przyjęcie i robiłaś podobne dekoracje lub spróbujesz w tym roku po raz pierwszy, podziel się z nami efektem. Inspirujmy się nawzajem!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.