Cześć!

Dzisiaj przychodzę z jedną z moich ulubionych form prac – z albumem Junk Journal. W moim wykonaniu to bałaganiarski i romantyczny album. Zapewne wiesz, że idea junk journala jest taka, że zbieramy resztki i wykorzystujemy je. Zobacz jak można to zrobić w praktyce.

 

W mojej pracy swoje miejsce znalazły resztki koronek, aplikacji pasmanteryjnych i taśm bawełnianych pozostałych po innych projektach. Użyłam w nim także papieru z nowej kolekcji Vintage Bisou firmy Craft’o’Clock, którą znajdziecie w sklepie Świat Pasji. Dodatkowo wykorzystałam dużą ilość wycinanek z tej kolekcji oraz die cutsów i napisów. Całość wykonałam na bazie od eco-scrapbooking, jest to baza albumowa typu folio. Oznacza to iż w środku okładki znajdują się przeróżne zakamarki, wodospady, kieszonki itp.

W większości moich junków można zauważyć dużo koloru brązowego. To to dlatego, że jest moim ulubionym kolorem. Ponieważ jeśli robię pracę dla siebie to ma ona podobać się głównie mnie. W tym wypadku to bałaganiarski i romantyczny album w formie junk journal.

Kolekcja Vintage Bisou urzekła mnie swoim romantyzmem. Dodatkowym jej plusem są zdjęcia w arkuszach do wycinania. Tak na prawdę kolekcja sama prowadziła mnie za rękę – ja tylko wycinałam i cięłam.

W tego typu pracach używam odbitek ze stempli. Dodają one uroku i głębi pracy. Tak samo tagi, zdjęcia i napisy z kolekcji są cudownym uzupełnieniem kompozycji.

Większość użytych przeze mnie aplikacji pasmanteryjnych czy pomponów była już pocięta na malutkie kawałki, więc w innym rodzaju prac tak na prawdę nie mogłabym ich wykorzystać. Dlatego świetną formą na zuzycie resztek jest właśnie junk journal.

Oczywiście w moim bałaganiarskim i romantycznym junk journalu w brązach musiały znaleźć się także metalowe elementy. Natomiast grzbiet okładki ozdobiłam dodatkami z koronek, pomponów i sznureczka z przywiązaną szklaną buteleczką wypełnioną mikrokulkami. Dziurki w grzbiecie zrobiłam za pomocą narzędzia typu “krokodylek” Crop-A-Dile 2 Big Bite (nitownica).

Jeśli mój bałaganiarski i romantyczny album w stylu junk journal Ci się spodobał, to będę wdzięczna za pozostawienie po sobie komentarza.

Tym postem również pragnę się pożegnać, gdyż jest to mój ostatni post jako DT na blogu Kreatywnym. Dziękuję za to, że mogłam tu być i inspirować. Do zobaczenia gdzieś w sieci.

Składam również podziękowania dla współtwórców bloga za ponad rok naszej wspólnej ciężkiej pracy.

Pozdrawiam serdecznie DT Pati

Jeden komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.