Kartka slider? To nic trudnego do stworzenia!  Przekonasz się o tym w dzisiejszym tutorialu. Mam nadzieję, że pomysł na tą oryginalną kartkę przypadnie Ci do gustu.

Co będzie nam potrzebne:

kartka slider

A więc zaczynamy…

Na początku oczywiście oklejamy bazę naszej kartki. Nie można więc obyć się bez taśmy dwustronnie klejącej. Jednakże nic nie stoi na przeszkodzie, by nasza kartka slider była wykonana również z pomocą magicznego kleju Magic. Wycięty z papieru do scrapbookingu prostokąt jako pierwszy nanosimy na bazę.

kartka slider

Stemplowanie…

Następnie w ruch idą stempelki. Do tego użyłam tablicy do stemplowania, ale pomocny Ci będzie w tym również bloczek akrylowy. Tak więc moją roślinność, jak również żabkę – książę z bajki – odbiłam sobie za pomocą czarnego tuszu na białym prostokącie wielkości 15,5cm. A na jakimś dodatkowym skrawku papieru odbiłam liść oraz cała resztę, którą zamierzałam wyciąć. Biorąc pod uwagę że zamierzam kolorować akwarelami to użyłam tuszu archiwalnego aby nie wszedł w reakcję z wodą. -> porównanie czarnych tuszów.

kartka slider

Kolorowanie…

Kolejnym etapem jest ta część najprzyjemniejsza i najbardziej kreatywna. Kolorowanie! Tu możesz poszaleć. Puścić wodze fantazji 😉 Czego Tobie jak i sobie zawszę życzę. Do kolorowania moich stempli użyłam kredek akwarelowych, ale Ty możesz użyć np. markierów alkoholowych do ich kolorowania (tylko pamiętaj wtedy tusz musi być wodny). Kartka slider zapowiada się ciekawie, nieprawdaż? 😉

kartka slider

Wycinanie…

Oczywiście i z tym sobie poradzisz. A pomogą Ci w tym nożyczki precyzyjne do małych elementów. Uwielbiam je! Tak więc wycinam żabkę oraz listek na którym będzie sobie siedzieć ten nasz mały książę 😉

kartka slider

Za pomocą wykrojników, w tym za pomocą bordera, wycinamy fale z drugiego prostokąta oraz to najważniejsze… Kartka slider nie obejdzie się bez tej jak widzisz poziomej dziurki. Wielkości i kształty sliderów do wycięcia w sklepie Świat Pasji znajdziesz wiele. Możesz użyć small slider, ale i innych większych.

kartka slider

Podklejanie, przyklejanie i monety…

Odbity stempel roślinności przykleiłam za pomocą dwustronnie klejącej taśmy, ale możesz skorzystają z już wyżej wymienionego kleju Magik, który jest również bardzo dobry. Kolejną część z dziurką podkleiłam dwustronnie klejącą taśmą 3D, którą umieściłam również na jednym z pieniążków. Spójrz jak następnie go ułożyłam. Po drugiej stronie taśmy 3D przykleiłam kolejny pieniążek. One dwa spowodują, że żabka na listku będzie Ci się przesuwać na kartce.

kartka slider

Gotowe! Kartka slider to nic trudnego!

Prezentuje się ona następująco 🙂 Mam nadzieję, że Ci się podoba.

kartka slider

kartka slider

Jeśli lubisz interaktywne kartki np. slidery, to zachęcam Cię do wykonania powyższej. Pochwal się nią na grupie Kreatywny Świat Naszych Pasji. Będzie mi również miło gdy pozostawisz po sobie ślad w postaci komentarza 🙂 Miłego, dalszego dzionka Ci życzę! I do ponownego usłyszenia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.