Kreatywna kartka w stylu Provance

Zapewne niejeden raz zdarzyło Ci się, że miałaś ochotę coś stworzyć, ale po przeglądzie przydasi nagle stwierdzałaś, że brakuje tego albo tamtego… I ochota mijała… Dzisiaj najważniejszym elementem tego wpisu będzie kreatywna kartka w stylu provance. O stylu prowansalskim i jego najważniejszych cechach możesz poczytać w moim poprzednim wpisie. A teraz zaczynamy kreatywną zabawę w stylu coś z niczego.

kartka w stylu Provance
kartka w stylu Provance

Do zrobienia kartki potrzebujesz:

kreatywna kartka
kreatywna kartka z papieru akwarelowego

Kreatywność górą!

Kiedy zaczynałam swoją przygodę z rękodziełem nie było wielu rzeczy i jak ten pomysłowy Dobromir z pewnej bajeczki dla dzieci, trzeba było wymyślać wiele rzeczy samemu. Dzisiaj będziesz wymyślać i tworzyć kartkę w stylu Provance od podstaw – bez papieru do scrapbookingu i bez gotowych dodatków. Zrobimy je własnymi rękoma 😉

Zaczynamy:

1. Wybierasz bazę kartki – możesz użyć gotową lub samodzielnie ją zrobić np. z papieru wizytówkowego.
2. Papier akwarelowy zwilżasz wodą, ważne żeby był trochę większy od Twojej bazy. Jeśli używasz farby akrylowej, lepiej rozcieńcz ją na palecie lub jakimś spodeczku, żeby odcień nie był zbyt intensywny. Jeśli używasz farby akwarelowej, zwróć uwagę, aby odcień nie był zbyt jasny.
3. Następnie malujesz skrawki papieru w sposób widoczny na zdjęciu, czyli robisz barwną plamę i pozwalasz rozlać się jej po papierze. Powstaną wówczas ozdobne zacieki, z których później zrobisz piękne kwiaty.
kwiaty malowane na papierze akwarelowym
Kwiaty namalowane na papierze akwarelowym
4. Czekasz, aż papier wyschnie. Jeśli się spieszysz, użyj suszarki, ale z wyczuciem 😉
5. Tniesz pomalowany w pkt.2  papier na mniej więcej równe paski. Podklejasz je na tekturkę lub kostki dystansowe, aby nadać pracy trochę przestrzenności.
pocięte paski pomalowanego papieru akwarelowego
pocięte paski papieru akwarelowego
6. Przyklejasz paski na bazie, tworząc imitację drewnianego płotu lub furtki.
naklejenie na bazę pociętych pasków
pocięte paski naklejone na bazę kartki
7. Z papieru pomalowanego w pkt. 3. robisz kwiatki. Ja rysuję je odręcznie czarnym cienkopisem. Nie jest to trudne, więc może też spróbujesz? Jeśli nie potrafisz rysować, użyj stempli kwiatowych.
kwiaty narysowane cienkopisem
kwiaty narysowane na pomalowanym papierze akwarelowym
8. Wycinasz narysowane kwiatki, a następnie podklejasz je na kostkach dystansowych lub tekturce.
wycięte kwiatki
wycięte kwiatki podklejone kostkami dystansowymi
9. Na przygotowanej wcześniej bazie z płotkiem układasz sizal, gazę, kwiatki i inne dodatki. Tworzysz kompozycję. Kiedy jesteś pewna swojego dzieła, zaczynasz przyklejać wszystkie elementy.
układanie kompozycji na kartce
układanie kompozycji kwiatowej na kartce
10. Do gotowej kompozycji dodajesz napis, listki, sznurki, pręciki lub inne dodatki, które znalazłaś w swoich pudłach ze skarbami.
kreatuywna kartka w stylu provance
gotowa kartka w stylu provance

Mam nadzieję, że podobało Ci się wspólne kreatywne tworzenie kartki w stylu prowansalskim od podstaw z wykorzystaniem tego, co masz w domu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.