Często jest tak, że w ostatniej chwili przypomina nam się, że potrzebna jest kartka na urodziny, na imieniny – taka na już, a nawet na wczoraj, a akurat w naszych szufladach nie zostało nic “na złą godzinę”. W tym wpisie przedstawię jak wykonać szybkie kartki z gradientowym tłem przy wykorzystaniu dwóch kolorów proszków Color Glow.

Przygotowanie

Do stworzenia kartki z gradientowym tłem potrzeba:

  • papier akwarelowy docięty do wymiarów 9,5 x 14,5 cm,
  • baza do kartki – u mnie po złożeniu wymiar ok. 10 x 15 cm,
  • taśma papierowa – malarska,
  • Color Glow od 13 Arts – u mnie kolor Ruby i Iolite,
  • woda, pędzel, słoiczek na wodę, przyda się również paletka do mieszania farb i plastikowa mini-łyżeczka,
  • stempel, czarny tusz, bloczek akrylowy do stempli,
  • napisy – naklejki (można zastąpić stemplem, napisami wydrukowanymi, czy wyciętymi).

Docięty papier akwarelowy przyklejamy taśmą papierową do biurka, szklanej podkładki, lub naszego innego miejsca pracy, tak aby zabezpieczyć przed nadmiernym wyginaniem papieru i aby farba nie podciekała z drugiej strony. Margines potrzebny na taśmę to ok. 2-5 mm, w zależności, czy chcesz mieć cieńszą, czy grubszą ramkę dookoła.

Tło gradientowe

Delikatnie zwilżamy papier akwarelowy przy pomocy pędzla, przesuwając równolegle do krótszego boku kartki. Następnie czas na proszki. Od góry nakładamy róż (Ruby), a od doły fiolet (Iolite). Im więcej proszku, tym kolor intensywniejszy. Więcej proszku nakładamy zatem na brzegi – prowadząc pędzel równolegle do krótszego boku kartki. Po wysuszeniu – jeśli kolory są dla nas za mało intensywne można nałożyć kolejną warstwę.

Na koniec wystarczy odbić stempel, dokleić napis i cekiny. Po naklejeniu na bazę – mamy gotową kartkę.

Tło fantasy / kosmiczne

Inny pomysł na gradientowe tło, to tło imitujące chmury, kosmos – w stylu fantasy. Tutaj wody nie musimy rozprowadzać w sposób uporządkowany (wzdłuż krótszej – pionowo, lub dłuższej – poziomo krawędzi). Można nanieść wodę na papier również z wykorzystaniem atomizera. Powstałe w ten sposób plamy będą się układać w niepowtarzalne wzory. Proszek Color Glow można na papier akwarelowy nakładać przy pomocy pędzla, lub sypać na mokrą powierzchnię przy pomocy mini-łyżeczek. Obydwa efekty będą bardzo ciekawe.

Na koniec dodałam biały tusz akrylowy 13 Arts – dzięki czemu uzyskałam imitację gwiazd. Następnie odbiłam stemple motylki przy pomocy tuszu Archival i dodałam napis – naklejkę.

Proszki Color Glow

Proszki Color Glow występują w wielu ciekawych kolorach i odcieniach – zarówno nasyconych różach, fioletach, jak i ciepłym bursztynach i brązach. Myślę, że każdy znajdzie kolory, które jemu odpowiadają. Dzięki temu, że barwniki te są sproszkowane są łatwe w przechowywaniu (nie twardnieją, nic się nie oddziela, nie trzeba bardzo pamiętać, że się je ma), a po wyciągnięciu można je użyć do ogromnej ilości różnych ciekawych projektów. Zarówno do malowania typowo mediowych projektów, jak i do tworzenia ciekawych, gradientowych i nie tylko teł do prac, jakie przedstawiłam w tym wpisie.

Podsumowanie

Kartki, które powstały do tego wpisu zajęły mi na prawdę – chwilę. Jako dowód zapraszam Cię na kanał YT Świata Pasji i Bloga Kreatywnego, gdzie pojawił się film, jak te kartki powstają wraz z komentarzami – zarówno moim, jak i mojej dwuletniej córeczki, która skutecznie chciała mi pomagać.

Mam nadzieję, że spodobał Ci się mój pomysł na kartki, opis oraz wideo-tutorial. Jeśli tak, podziel się proszę tą informacją w komentarzu. A może znasz jakieś ciekawe zastosowanie proszków Color Glow i chciałabyś/chciałbyś się nimi z nami podzielić? Serdecznie zapraszamy Cię również do wzięcia udziału w naszym gradientowym wyzwaniu na Blogu. Trzymam kciuki za kreatywne pomysły.

Pozdrawiam,Aga, Scrapeciarnia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.