Jak wiesz, na rynku znajduje się mnóstwo wykrojników, dzięki którym możesz wykonać kwiaty samodzielnie. Jedne służą tylko do wycinania płatków, które formujesz, malujesz, dodajesz pręciki. Inne zaś to kompletne zestawy do wykonania całych kwiatów, składające się z wykrojnika płatków, listków, pręcików, a także ze stempli, jak np. zestaw Marianne Design. Dzisiaj chciałabym pokazać Ci, jak wyglądają kwiaty, wykonane takim zestawem.

marianne design col1394

Zestaw Marianne Desing – COL1394, jak widzisz, składa się z kompletu wykrojników do wykonania całych kwiatków, wraz listkami i gałązkami, a także ze stempelków, którymi możesz ozdobić elementy przy pomocy tuszu.

Tworzenie kwiatków zaczęłam od wycięcia elementów. Wykorzystałam papiery z Galerii Papieru – Gdy kwitną bzy, ponieważ fantastycznie nadają się do papierowych kwiatów, ze względu na strukturalny deseń.

eline's hellboras

Następnie, przy pomocy załączonego stempelka i tuszu, ozdobiłam każdy płatek. Nie przyciskałam za mocno, ponieważ te stemple są dość miękkie i wzór nie byłby taki wyraźny.

marianne design

Następnie przy pomocy dłutek, na macie piankowej, wygniotłam płatki i listki tak, aby były wypukłe, a pręciki wklęsłe. Miałam wycięte też środeczki, które podkłada się pod pręciki, ale nie podobał mi się końcowy efekt, więc w kwiatkach ich nie ma. Płatki i listki możesz formować dowolnie, wygniatać żeby były wklęsłe, albo zaginać na końcówkach, możesz zostawić całkiem płaskie.

zestaw

pręciki

listki

Wygniecione płatki skleiłam razem. Co prawda powinnam to zrobić według instrukcji zamieszczonej z tyłu opakowania, ale, nie wiedzieć, czemu, rozcięłam płatki i kleiłam je osobno. Można to więc zrobić dwojako, byle zadbać o to, aby płatki nachodziły na siebie, wtedy uzyskasz ładny efekt.

instrukcja marianne design

marianne design

Użycie gotowych kwiatków

Od razu postanowiłam stworzyć z nich kompozycję. Kwiatuszki udekorowały kartkę zig zag, na którą tutorial prezentowałam już na blogu Kreatywnym. Dwa kwiatki umieściłam na opasce, a jeden na skrzydełku kartki, dopasowując je do siebie, ale także uważając, aby kwiatek nie nachodził na inne skrzydełka, a kartka mogła się swobodnie rozkładać. Do kompozycji użyłam też gazy, sznureczków i proszków 3D z firmy Pentart, jako dopełnienie. Do drobniejszych proszków możesz użyć mini łyżeczek, którymi w łatwy sposób nabierzesz większą ilość do posypania. Na samym końcu dodałam kilka perełek różowym i białym pisakiem. Również różowym pisakiem wykonałam środeczki kwiatków. Recenzję pisaków również możesz przeczytać w moim wcześniejszym wpisie.

marianne design col1394 set

A tak prezentują się kwiatuchy na gotowej pracy:

Kilka słów ode mnie

Zestaw Marianne Design COL1394 Eline’s Hellboras to kompletne narzędzie do wykonania zestawu kwiatów. Są ostre i bardzo dobrze wycinają już przy pierwszym przemaglowaniu przez maszynkę. Stempelki są dosyć miękkie, dlatego trzeba uważać z dociskaniem ich do papieru, ponieważ wzór może się “rozlać”. Warto wspomóc się też bloczkiem akrylowym do stempelków. Z całym zestawem pracowało mi się bardzo dobrze, choć ja ogólnie jestem wielką fanką tej firmy. Co też jest ważne, a nad czym pewnie się zastanawiasz – wykrojniki nie zostawiają śladu farby na wyciętym papierze, co czasami się zdarza przy modelach pokrytych kolorową powłoką.

kwiaty z wykrojnika

marianne design flowers

Jak widzisz, wykonanie kwiatuszków z wykrojnikiem Marianne Design jest szybkie i proste. Dla mnie to świetna opcja, bo w całkiem niezłej cenie mam kompletny zestaw do wykonania kwiatków. Nie muszę martwić się o brak pręcików, osobnych listków, czy barwienie. A jak Ci się podobają takie kwiatusie? Według mnie są śliczne i mega urocze, a ja lubię słodko wyglądające rzeczy 😉 .

Pozdrawiam,
Domi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.