Witam Cię serdecznie, przychodzę dzisiaj z dekoracją ścienną, którą wykonałam na bazie mdf owal od Woodouts. Ten kształt skojarzył mi się ze starodawnym medalionem, dlatego przygotowałam mix mediowy layout w stylu vintage.  Zapraszam do lektury.

Za bazę mojego projektu posłużył owal duży z Woodouts. Elementy do dekoracji z mdf są świetnymi produktami do pracy z wszelkimi mediami i mają bardzo ciekawe kształty. To właśnie ten kształt zainspirował mnie do zrobienia czegoś w starym stylu.

Kolekcja Wild Garden Craft O’ Clock

Ostatnio Craft O’ Clock zdecydowanie czyta w moich myślach, ponieważ to już druga kolekcja po Vintage Bisou, która skradła moje serce. Ta kolekcja to cudowne, kwiatowe popisy i naturalne, stonowane barwy. Bardzo podoba mi się to, że jest kilka kolorów wiodących i możną je bez problemu ze sobą łączyć.

Przygotowanie bazy

Wybrałam arkusz Wild Garden 05, odrysowałam na nim kształt bazy, wycięłam i przykleiłam klejem. Delikatnie nożyczkami postarzyłam brzegi i potuszowałam brązowym tuszem. Następnie pomalowałam papier transparentnym gesso i przez szablon Damaski SnipArt naniosłam pastę modelującą. Po wyschnięciu dodałam nieco koloru farbami Efekt Rdzy Pentart. Pisałam o nich kiedyś recenzję i muszę przyznać, że często zdarza mi się po nie sięgać. Farbki mają naprawdę fajne kolory i świetnie dopasowały się do kolekcji Wild Garden. Z przykrością przytłumiłam nieco kolory nakładając delikatną warstwę białego gesso, ponieważ chciałam, żeby punkt centralny mocniej się wybijał. Czasem tak trzeba, nie wszystko będzie widać, ale wszystko złoży się na efekt końcowy.

Dekoracja

Ta kolekcja ma również elementy do wycinania, ale moją uwagę przykuły olbrzymie kwiaty na arkuszach właściwej kolekcji. Uważam, że po wycięciu genialne sprawdzą się również w art journalach, stanowiąc podstawę kompozycji. Wycięłam kwiaty i liście z arkusza Wild Garden 06, natomiast z arkuszy 02 i 04 wycięłam płatki wykrojnikiem i zrobiłam kwiatki. Wykorzystałam również kilka elementów z dodatków do kolekcji Vintage Bisou.

Wykończenie

Projekt dopełniłam metalowymi elementami, kulkami 3D oraz mikrokulkami. Rozwodnioną farbą akrylową dodałam cieniowanie pod wszystkimi elementami, żeby wtopić je w tło i dodać projektowi głębi. Na koniec wszystko pochlapałam i dodałam odbitki stemplami.

Mój mix mediowy layout na bazie owalnej od Woodouts prezentuje się następująco:

Czy masz swoje ulubione kolekcje, które same się tną, a projekty same się robią? Czy używasz ich od razu, czy może chowasz na dnie szafy, bo żal Ci je pociąć? Ze swej strony zachęcam, a nawet apeluję, żeby je ciąć i tworzyć, w sklepie Świat Pasji zawsze znajdziesz najnowsze kolekcje, więc “papierków” nigdy Ci nie braknie 😉 .

Pozdrawiam serdecznie i do zobaczenia następnym razem.

Magda Kam

Jeden komentarz

  1. Są rzeczy, które nigdy się nie starzeją i właśnie taka jest ta praca 🙂 Gratuluję !

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.