Trochę czasu minęło od ostatniego mojego wpisu o płytkach żelowych. Jest wciąż tyle tematów do poruszenia odnośnie monodruku. Dlatego pomyślałam sobie, że podrzucę kilka pomysłów na akcesoria handmade do zabaw z płytkami. Jesteś zainteresowana?

Nie ulega wątpliwości, że część z nich jest bardzo oczywista. Po trosze wymieniłam je już podczas pisania artykułu o pomysłach na stemple handmade i o monoprintingu. Pomimo tego stwierdziłam, że warto stworzyć również spis takich pomysłów odnośnie akcesoriów handmade do płytek żelowych. Nie mówię że te dostępne w sprzedaży nie są OK, bo są i na dodatek są świetne. Niestety nie zawsze mamy pokaźne zaplecze finansowe aby kupić wszystko od razu. W związku z tym z pomocą przychodzi nam nasza kreatywność.

Myśl nieszablonowo rozejrzyj się w swoim otoczeniu – kuchnia, łazienka, pokój dziecka, ogród / park. Wszędzie znajdziesz coś ciekawego, co może świetnie się sprawdzić do tworzenia z użyciem płytki żelowej. Zarówno jako samodzielne narzędzie jak i coś czego możesz użyć do stworzenia konkretnego akcesorium.

Najlepsze są przedmioty używane z recyklingu – mają ciekawe wzory i dają równie ciekawe faktury.  Możesz używać ich jako takich oraz wykonać sobie z nich płytki teksturowe.

  • folia bąbelkowa i dmuchane wypełnienia

  • różnego rodzaju opakowania i wypełnienia kartonowe
  • wytłoczki po tabletkach
  • nakrętki plastikowe
  • stare kredki i ołówki
  • zużyte słomki i folia aluminiowa

Oczywiście możesz stworzyć też własne przydasie do zabaw z monodrukiem używając tego co masz craftowego. Zważywszy że nasza pracownia zazwyczaj zawiera całą masę przydatnych przedmiotów możesz pomyśleć co da się wykorzystać. 

Ja mam kilka propozycji  na akcesoria handmade:

To chyba tyle z moich pomysłów. Nie ulega wątpliwości, że wciąż mam otwarty umysł, więc możliwe że wymyślę coś nowego. Niemniej jednak bardzo jestem ciekawa Twoich pomysłów na akcesoria handmade do monoprintingu. Może podrzucisz mi kilka w komentarzach. Z przyjemnością je przetestuję podczas swoich zabaw.

2 komentarze

  1. Kamilo, bardzo spodobały mi się stworzone przez Ciebie stemple- te kółka bombowe! Z powodzeniem można używać zwykłych stempli- efekty super. uwielbiam wytłoczkę po jajkach;-D Pozdrawiam!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.