Bardzo różne są sposoby na podsumowanie mijającego roku. 2020 był na tyle niezwykły, że same nasuwają się zestawienia rzeczy dziwnych i nie zawsze przyjemnych. Jednak nie zapominajmy, że jak w każdym, tak i w mijającym okresie wydarzały się też rzeczy dobre, piękne, inspirujące.

Magda z grupy redaktorów bloga zaproponowała ciekawy sposób na twórcze podsumowanie roku na łamach Bloga Kreatywnego. To nasi ulubieńcy ze sklepu Świat Pasji w 2020 roku. Lista produktów, które jak bumerang powracają w naszych pracach. W moim przypadku to rzeczy z dwóch zupełnie odrębnych działów, jednak jak to często bywa, dziwnym trafem występują one razem w tych samych pracach.

ulubieńcy

Ulubieńcy ze sklepu Świat Pasji w decoupage

Moi ulubieńcy to przede wszystkim farby – to nie zaskoczenie, prawda? Jednak ostatnio szczególnie często sięgam po fluidy akrylowe. Są to bardzo skoncentrowane media, mocno nasycone pigmentami. Właściwie w każdym malowanym projekcie ich używam, zamiennie z tradycyjnymi farbami akrylowymi. Te niepozorne buteleczki zawierają niesamowicie intensywne kolory. Jeżeli zajrzysz do działu z fluidami, przekonasz się, że mimo tej samej pojemności mają one różne ceny. Wynika to właśnie z różnych cen samych pigmentów, których jest w tej zawiesinie tak dużo, że ich ilość znacząco wpływa na cenę gotowego preparatu. Tak czy inaczej, dla mnie są warte swojej ceny. 

ulubieńcy ze sklepu Świat Pasji

Po fluidy akrylowe sięgam zarówno gdy maluję niewielkie powierzchnie, zaznaczam detale (szczególnie czarny pigment), jak i do barwienia innych mediów. W tym ostatnim przypadku są wprost niezastąpione. Świetnie kolorują pasty, żele i farby akrylowe oraz kredowe. Czasem wystarczy dosłownie kropla, by uzyskać pożądany odcień. 

Sprawdzają mi się doskonale na drewnie, ale także ceramice, szkle i papierze.

ulubieńcy 2020

Ulubieńcy ze sklepu Świat Pasji w szyciu

Dział pasmanteryjny był dla mnie w 2020 źródłem wielu radości. Szczególnie dodatki pasmanteryjne, jak gumki, taśmy i koronki. Muszę też wspomnieć o szczególnej sytuacji z początku roku, gdy przy zamknięciu stacjonarnych pasmanterii i wyczerpaniu się zapasów gumy w sklepach internetowych, wiele szytych przeze mnie maseczek dostało wypasione gumki z falbankami 🙂

ulubieńcy ze sklepu świat pasji

Najczęściej jednak z korzystam z pasmanteryjnych dodatków zgodnie z przeznaczeniem, czyli w celach ozdobnych. Moje ulubione to bawełniane koronki i róże na tiulu.

ulubieńcy 2020 ze sklepu świat pasji

Z pokrewnej kategorii bardzo często używam radełka krawieckiego. Na dodatek używam go zupełnie prozaicznie i zgodnie z pierwotnym przeznaczeniem, czyli do zaznaczania krawędzi wykroju lub linii szycia na tkaninie 🙂

ulubieńcy ze świata pasji

Ulubieńcy ze sklepu Świat Pasji – odkrycia

To taka moja dodatkowa kategoria. Odkryciem był na pewno polar Minky i flamastry Aladine. Niby oba produkty znałam w teorii i od jakiegoś już czasu zbierałam się, by je wypróbować. Jednak dopiero bliższe przyjrzenie się im i praca na potrzeby artykułu sprawiły, że bardzo  je polubiłam i  wracam do nich regularnie. 

Tak wygląda lista moich ulubionych “przydasi” ze sklepu Świat Pasji w minionym okresie. Jest ona zarówno podsumowaniem roku, jak i zamknięciem pewnego rozdziału, bo to ostatni mój artykuł na Blogu Kreatywnym. Dziękuję za ten czas i poświęconą uwagę, zarówno wszystkim czytającym jak i współtworzącym i zarządzającym Blogiem. To była wspaniałe dwa lata, świetna przygoda i współpraca. Myślę, że się jeszcze gdzieś “usłyszymy” 🙂

 

Jeden komentarz

  1. Będzie mi brakowało Twoich artykułów. Uwielbiam Twój piękny, kwiecisty styl. Zostawiłaś kopalnię wiedzy, po raz enty wczytuję się w cykl o dekupażu. Dziękuję i powodzenia!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.